ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7663368
*
nr 766 3368
Spegel
solformad, Dia75
Utrop:
600 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 juli 2012
kl 17:34:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/6 23:21:50
1
1.200 kr
23/6 00:34:49
2
150 kr
1/7 23:16:18
3
350 kr
1/7 23:16:34
3
550 kr
1/7 23:16:56
3
900 kr
1/7 23:17:37
3
1.500 kr
2/7 17:25:53
1
1.400 kr
2/7 17:26:26
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: solformad spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:21
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
*
Spegel
nr 766 3368
Spegel
solformad, Dia75
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 juli 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/6 23:21:50 | 1 | 1.200 kr |
23/6 00:34:49 | 2 | 150 kr |
1/7 23:16:18 | 3 | 350 kr |
1/7 23:16:34 | 3 | 550 kr |
1/7 23:16:56 | 3 | 900 kr |
1/7 23:17:37 | 3 | 1.500 kr |
2/7 17:25:53 | 1 | 1.400 kr |
2/7 17:26:26 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: solformad spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:21 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58